Kickstarter , dürüstlük kaygıları nedeniyle çevrimiçi oyun RAW kampanyalarını durdurdu

Kickstarter , dürüstlük kaygıları nedeniyle çevrimiçi oyun RAW kampanyalarını durdurdu

Kickstarter fişini çekti için finansman kampanyası RAW esinlenerek bir kum MMORPG GTA Online'da ve Rust .

PCGamesN tarafından bildirildiği üzere , crowdfunding şirketi, yaratıcısı KillerWhale Games'i finansal ve yaratıcı tutkularıyla ilgili olarak aldatıcı bulduktan sonra kampanyayı yönlendirdi. 

Bu, diğer video oyun projelerinin yarı pişmiş olarak veya geç öğleden sonra teslim edilmesini engellememiş olmasına rağmen, Kickstarter'ı imkansız (veya en azından olanaksız) teslim etme sözü vererek fethetmeyi ümit eden diğer cihazlara bir ders görevi görebilecek bir olaydır. yıl. Bir Kickstarter temsilcisi, “Kurallarımız ve yönergelerimiz, yaratıcıların bir projeyi tamamlamak ve tüm ödülleri yerine getirmek için bir proje getirmek için gereken para miktarını artırmalarını istemektedir” dedi. 

“Bu yaratıcı, bir güncelleme ile oyunu tamamlamak için Kickstarter'ın dışında ilave fon toplamaları gerektiğini söyledi. Projelerin dürüst ve net bir şekilde sunulmasını istiyoruz ve bu proje bu standardı karşılayamadı. ” RAW , kampanya askıya alındığında 3.983’ten 193.332 dolar birikmiş ve fon hedefini 78.818 $ 'ı geçmiştir. 

Sıkça Sorulan Sorular Projesi'nde KillerWhale merakla 78.818 $ ile hedeflerini gerçekleştirmenin imkansız olduğunu itiraf etti, ancak başka fon kaynakları olduğunu da açıkladı. Geliştirme ekibi ayrıca, kampanyanın aceleyle bir araya getirildiğini, her ikisinin de güvenle ilham veren itirafları olduğunu kabul etti. "Elbette 79,000 dolardan fazlaya ihtiyacımız var.

Minimum rahat miktar yaklaşık 300,000 dolar. Daha önce birkaç fon toplama kampanyası olacağını söylemiştik." “Kickstarter kampanyanızı hazırlamak için çok sıkı bir zamanımız vardı. Şöyle düşünebilirsiniz: 'Oyunu 2,5 yıldır geliştiriyorsunuz ve böyle önemli bir etkinliğe uygun şekilde hazırlanamıyor musunuz?' Evet, maalesef elimizden geldiğince hazırlık yapma şansımız olmadı. Bunun nedeni gecikmeler, zamanlama hataları tahminleri ve bazı ciddi yaşam koşulları”. 

Kickstarter rafa olmasına rağmen RAW kendi platformunda, killerwhale orada finansman sağlamak umuduyla Indiegogo dönüyor olacak önerdi.